Market Harborough

Na konci roku 2018 jsem dostala vážně geniální nápad jet do Anglie podruhé, tentokrát jako au-pair. Není totiž nic dobrodružnějšího, než získat svoji první au-pair zkušenost v rodině řeckých lékařů se třemi (nevycválanými) dětmi.
Zkušenost mne naučila, že je vždy lepší pamatovat si ty hezčí zážitky. Ačkoliv mé krátké dobrodružství skončilo ani ne po měsíci, stačila jsem příjemně útulné venkovské městečko Market Harborough prozkoumat.
Díra, kde lišky dávají dobrou noc, řeklo by se v Čechách.
Ale ty domečky! Křivolaké uličky! Kamenné chaloupky! Domy z červených cihel! A škola z roku 1614! – řekne anglofil 😉
Malá ochutnávka, než přibudou přírůstky do galerie „Market Harborough“:

Old Grammar School – přímo na Church Square můžete obdivovat starou školu ze 17.století, založenou místním dobrodincem Robertem Smythem. Původně sloužila ke vzdělávání chudých chlapců z města.

Little Bowden – roztomilé předměstí Market Harborough v hrabství Leicestershire. Odsud je to jen 30minutová procházka do „centra“ Market Harborough, záleží na rychlosti chůze. Často jsem to dávala i za 20minut když jsem šla děcka vyzvednout ze škol a školek 😉 Cestou minete vlakové nádraží, což se hodí, má-li člověk chuť na kratší výlet. Do Londýna se dostanete ani ne za 45minut, do „hlavního města“ Leicesteru za 10minut. Pomineme-li fakt, že britské dráhy fungují podobně jako české, tzn. že při mém štěstí se zkrátka na vlak kvůli 10minutové jízdě čeká půl hodiny.

St Dionysius Church – už z dálky si můžete všimnout impozantní vysoké věže tyčící se nad městem. Kostel ze 14. století lze navštívit zcela zdarma, dobrovolné vstupné samozřejmostí.
***
Apparently, I could not get enough of England after Oxford, so I ended up as an au-pair in the family of Greek doctors with three children. Their kids were… erm… very wild, and I was not ready to deal with them, in all honesty. All in all, my au-pair experience led me back to Prague after three weeks. Despite the short length of my stay that time, I had plenty of time to photo wander out and about 😉

Old Grammar School – situated on the Church Square, the Old Grammar School was built in 1614 by a local benefactor, Robert Smyth. It was originally used to educate poor boys from the town.

Little Bowden – a little hamlet of Market Harborough in Leicestershire, transferred from Northamptonshire in 1888. There is no need to catch a bus when you want to go down town. The lovely walk lasts less than 30 minutes, no hills on the way, plus there is a railway station in case you have a wanderlust and want to just jump on the train, i.e. to London, which takes 45 minutes, and 10 minutes to Leicester, the county capital (been there done that).

St Dionysius Church – 160 ft high spire is the first thing you can see from the very distance. The church itself was built in 14th century with sections which have been added around the mid 1800. Unfortunately, I did not visit the church from the inside, but its architecture looks absolutely charming to me 🙂

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..